ÜMİTKÖY (0312) 235 40 04 YOL TARİFİ AL

ÇUKURAMBAR (0312) 285 44 99 YOL TARİFİ AL

DİŞ BEYAZLATMA İŞLEMİ NE KADAR SÜRE İLE ETKİLİDİR?

ANA SAYFA > FAYDALI BİLGİLER

Günlük yaşamımızda ya da iş hayatımızda onlarca kişiyle görüşüp ikili ilişkilere sohbetlere gireriz. Ağzımız ve dişlerimiz bu ilişkilerde gözümüze en çok çarpan yerlerin başında gelir. Diş beyazlatma işlemi ne kadar süre ile etkilidir işte tam o zamanlarda en plana çıkar.

Günlük yaşamda ağzımızla yemek yer, çiğner, yutkunur, konuşur, güler, nefes alırız. Çeşitli kimyasal ve tıbbi malzemelerin karışımı ile yapılan ve bunların diş minesiyle bileşik oluşturması ve dişlere uygulanmasıyla dişlerde meydana gelen renk açılması işlemine diş beyazlatma denir. Ağız sağlığı vücudumuzdaki organların sağlık göstergesidir bir anlamda. Bu hareketli günler, yoğun iş temposu ya da sosyal yaşantımızda dişlerimizin bakımlı, diş taşı olmaması, renginin beyaz olması ise çok önemlidir. Diş beyazlatma işlemi ilkel yöntemlerle yapılırsa zararlı çıkacağımız bir eyleme dönüşür.  Diş beyazlatma işlemi ne kadar süre ile etkilidir ve kalıcıdır bunu uzman diş doktorları ile görüşüp diş minesine uygun beyazlatma işlemi yaptırmak ise en doğru olanıdır. Eğer diş beyazlatma işlemi yaptırdıysanız ilerdeki yaşantınızda çok dikkatli olmanız gerekir.  Gıda boyası fazla olan yiyecek ve içecekler, çay, kahve, sigara gibi maddeleri tükettiğimizde ise mutlak surette diş fırçalama işlemi yapılmalıdır. Örnek olarak lavabomuza kahve dökdüğümüz de üzerine birkaç defa su döktükten sonra leke çıktığını görürüz. Beyazlatma işlemi sonrası kalıcılık istiyorsak düzenli ağız bakımı çok önemlidir. Diş beyazlatma işlemi sonrası çok dikkat edersek 2- 2,5 sene kadar kullanabiliriz daha sonrası diş hekimi tarafından yapılacak olan basit diş fırçalama ya da diş taşı temizleme işlemlerinden sonra bir müddet daha beyazlıkla kullanabiliriz.

Beyazlatma ya da bleaching  işlemini Ağız ve Diş Sağlığı merkezlerinde yaptırmalıyız. Bu işlemden önce ise dişlerimizde çürük, diş etimizde rahatsızlık varsa önce tedavi yapılıp daha sonra beyazlatma işlemi yapılması çok önemlidir. Bu nedenle diş beyazlatma işleminde yapılan uygulama ve kimyasal maddeler çürük diş ya da diş eti rahatsızlıklarında acı çekmenize neden olabilir.

Diş beyazlatma işlemi kadar süre ile etkilidir. Bu sizin beyazlatma işlemi sonrasında ağız ve diş bakımına verdiğiniz önem ve doğru uygulama ile sağlanabilir.