ÜMİTKÖY (0312) 235 40 04 YOL TARİFİ AL

ÇUKURAMBAR (0312) 285 44 99 YOL TARİFİ AL

LAMİNE PROTEZ UYGULAMASI İLE ESTETİK BİR GÜLÜŞE SAHİP OLUNUR MU?

ANA SAYFA > FAYDALI BİLGİLER

Harika ve kusursuz bir gülüşe kim sahip olmak istemez ki? Sağlık kadar büyük bir önem taşımasa da estetiğin de hayatımızdaki yeri küçümsenemez. Fotoğraflarda ağzınızı kapatarak gülünce tam bir gülüşe sahip olmadığınızı fark edersiniz. Dişinizdeki çarpıklık, yamukluk ve ya boyut farklılıkları sizi rahatsız ediyorsa hiç moralinizi bozmayın artık kolay bir çözümü var, lamine protez uygulaması. Mükemmel bir gülüşe sahip olmak çok uzaklarda değil ve bu tedavi size asla acılı bir süreç yaşatmaz. Gülüşünüzü parlatıp ve doğal bir görünüme sahip olabilirsiniz. Son dönemlerde lamine protezestetik diş görüntüsünde en çok tercih edilen yöntemlerden biridir.

Peki bu lamine protez nedir? Porselen olan lamineler, estetik olarak hoş görünmek amacıyla, en çok tercih edilen ön grup dişlere yapılan çok ince bir şekilde porselen bir kaplamalardır. İnce bir görünüme sahip oluşundan dolayı insanlar kendi arasında buna  yaprak diş veya yaprak porselen diye de anmaktadır. Tedavinin yapılış amacı, dişlerin yalnızca ön yüzeyinden çok küçük bir miktarda malzeme kaldırılıyor, üzeri ise lamine porselen kaplama malzeme uygulanarak mükemmel bir renk ve doku uyumuyla estetik olan dişler ile kaplatılmasıdır.

Yapılmasının nedenleri ise, diğer alternatif tedavi yöntemlerine nazaran acısız ve ağrısız bir süreçtir. Aynı zamanda lamine protezler daha estetik bir görünüm kazandırır. O kadar ince bir tabakaya sahiptir ki ışığı geçirmez, rengi ve dokusu gerçek dişle neredeyse aynı bir görünüme sahiptir. Yapılması o kadar basit ve kolaydır ki dişte tırnak kadar bir yer açılması yeterli olur. Diğer tedavilerde olduğu gibi dişlerin küçültülmesine ya da çekilmesine gerek kalmaz, dişlerinizin yapısı bozulmadan harika ve estetik bir görünüme sahip olursunuz. Aşınmaya ve yıpranmaya karşı direnci oldukça yüksektir.

Limene protezin tedavi sürecinde, ilk olarak yapılan dişleriniz, protez lamine yapılması için hazırlanır, üzerindeki atıklar ve ya diş taşları iyice temizlenir. Temizleme işlemini gerçekleştirdikten sonra, dişin ölçümü yapılır. Porselen olan malzemeden dişin yüzeyine yapışacak tabaka hazır hale getirilir. Daha sonra, lamineler hali hazırda dişin üzerinde rezin ismini verdiğimiz yapıştırıcı bir malzeme ile iyice yapıştırılır.