ÜMİTKÖY (0312) 235 40 04 YOL TARİFİ AL

ÇUKURAMBAR (0312) 285 44 99 YOL TARİFİ AL

ESTETİK İMPLANT UYGULAMALARI

ANA SAYFA > FAYDALI BİLGİLER

İmplant işlemleri kaybedilen dişin yapay bir biçimde yerine konulması olarak adlandırılır. Bu tek bir diş eksikliklerinin yanında çok sayıda diş eksikliğinin yada tam dişsizlik anlarında implant uygulamalarıyla dişsiz olan durumun yarattığı fonksiyonel, estetik sorunları ortadan kaldırılması işlemidir. Genel olarak hastalar dış görünüş seçeneği için estetik implant uygulamaları işlemlerini tercih ederler.

Tüm Hastalara İmplant Uygulanabilir Mi?

Implant işlemlerinde uygulanan vidalar belirli bir kalınlığı - genişliği olan yapılar bütünüdür. Bu neden ile implant yerleştirilmesi gereken bölgede, çene kemiğinin yerlerinde, implant vidasına uygun olacak yükseklik veya genişliğe sahip olması gerekiyor. Var olan kemiklerin yapısı implant uygulamalarının başarısını etkileyen en önemli etkenlerden biridir. Tedaviden hemen önce implant ağız içerisinde kaldığı süre boyunca diş etlerinin hepsinin sağlıklı bir durumda bulunması gerekir. Hastaların genel sağlık durumları iyi olduğu süre boyunca implant uygulamalarını engelleyecek durumda olan üst yaş limiti bulunmaz. Önemli olan kemik gelişiminin tamamlanmış olmasıdır.

Estetik Tedavi Aşamaları

İmplant tedavi işlemleri 2 aşamadan oluşur: Cerrahi aşaması ilk sırada ikinci sırada olan da üst yapı aşamasıdır. İmplan işleminin kemiğe yerleştirilme zamanı olan cerrahi işlemler normal şartlarda yapılacak olan bir implant işlemi için yaklaşık olarak 15 (on beş) dakikadır. Toplam da operasyonların süresi, yerleşmiş olan kemiğin durumundan yerleştirilecek olan implantların rakamı yada hastanın var olan uyumu gibi bir takım alternatiflere bağlı bulunur.

İmplant İşlemleri Nasıl Yapılır?

Diş implantları genel olarak lokal anestezi içerisinde çene kemiği bölgesine yerleştirilir. Bu sebep ile operasyon esnasında herhangi bir ağrı duymazsınız. Operasyon işleminden yaklaşık 3 - 4 saat sonrasında anestezinin etkisi yok olduğu zaman biraz ağrı hissedebilirsiniz. Ağrıların düzeyi bireyden bireye değişiklik gösterebilir. Dayanılmayacak kadar bir ağrı hissedilmez. Ağrı eşiği az olan kişiler için doktor tarafından verilen ağrı kesiler vaktinde kullanıldığında ağrı hissetmeniz az olacaktır.

Estetik İmplantın Bakımında Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Ağız hijyeni oldukça önemlidir. Bu nedenle bu tarz işlemlerden sonra ağız hijyenine dikkat etmelisiniz. Dikkat etmediğiniz durumlarda kendi dişlerinizi kaybettiğiniz gibi implant dişlerinizi de kaybetme durumu ile karşılaşabilirsiniz.