ÜMİTKÖY (0312) 235 40 04 YOL TARİFİ AL

ÇUKURAMBAR (0312) 285 44 99 YOL TARİFİ AL

DİŞ BEYAZLATMA (BLEACHİNG)

Bleaching (Diş Beyazlatma) işlemi nedir ve nasıl yapılır?

diş beyazlatma

Beyazlatma dişlerin yapısında (mine ve dentin tabakasında) oluşan renklenmeleri giderme işlemidir. Şu anda bilinen iki değişik beyazlatma yöntemi vardır. Bunlardan ilki hastanın kendi başına uygulayabileceği bir yöntemdir. İkinci yöntem ise klinikte bir hekim tarafından yapılan beyazlatmadır. İşlem bittiğinde sonuç hemen gözlenir. Her iki yöntem de etkili olmasına rağmen tercih, renklenmenin derecesine, tedavinin ne kadar çabuk sonlandırılmak istendiğine ve hekimin görüşüne bağlı olarak değişir.

 

Bleaching (Beyazlatma) işlemi kimlere uygulanabilir?

18 yaş üzeri hemen hemen herkese rahatlıkla uygulanabilir. Ancak, tedavinin etkili olamayacağı bazı durumlar vardır. Diş hekiminiz tam bir ağız içi kontrol ve teşhisi ile dişlerin bu işlem için uygun olup olmadığını belirleyecektir. Dişleriniz sağlıklıysa daha beyaz ve doğal gülümseme için ideal bir çözümdür.

 

Bleaching (Diş Beyazlatma) işlemi zor ve zahmetli midir?

bleaching

Yapılan araştırmalara göre, dişlerin beyazlatılması diş hekiminizin gözetimi altında yapılırsa son derece etkin, basit ve güvenlidir. Dişler ve dişetleri hiçbir şekilde zarar görmez. Hastaya aynı gün ierisinde 15er dakikalık 1,2 veya 3 seans halinde uygulanır. Yani ortalama 45dk – 1 saat içerisinde uygulama tamamlanmış olur.