ÜMİTKÖY (0312) 235 40 04 YOL TARİFİ AL

ÇUKURAMBAR (0312) 285 44 99 YOL TARİFİ AL

DİŞ ESTETİĞİ, GÜLÜŞ TASARIMI NEDİR?

ANA SAYFA > FAYDALI BİLGİLER

Diş estetiği nedir, gülüş tasarımı nedir sorusu dişlerine ve gülüşüne değer veren herkesin merak ettiği sorular arasındadır. Diş eti sorunları, gülüşünden memnun olmayan gibi pek çok kişinin başvurduğu uygulamalardan biri olmuştur. Gülüş tasarımı yapılırken kişiye özel olarak yapılmaktadır. Tasarım yapılmadan önce teknolojik ortamda bir görüntü elde edilir ve gülüş tasarımını yaptırmak isteyen insanlara sunulur.

Gülüş Tasarımı Nedir?

Diş estetiği nedir, gülüş tasarımı nedir diye bakıldığında ilk olarak diş tasarımının içeriğine bakmak gerekebilir. Diş estetiği diş etinden ve diş bölgelerini değiştirmek isteyen insanlara yapılan uygulamalardan biridir. Diş estetiği ile yüksek başarılara ulaşılabilmektedir. Dişlerde görülen anormal renklenmeler, diş ağrıları, diş eti problemleri, diş dizilimlerinde oluşan çapraz görüntüler, ağız kokusu, diş çürükleri diş ve ağız sağlığı problemleridir.

Bu yaşanılan problemler ise insanların sosyal hayatlarını etkilemekle birlikte kişilerde özgüven eksikliklerine yol açar. Ağız ve diş yapısından hoşlanmayan kişiler, toplumda özgür bir şekilde gülme kaygıları bile yaşar.

Ağız sağlığı alanında profesyonel çalışmalar ve yeni tedavi şekillerinin yanında teknolojinin de çok ilerlemesi sayesinde bu gibi problemlerin önüne geçilmeye başlanmıştır. Estetik bir diş tasarımı isteyen hastalara, diş estetiği sayesinde eski özgüvenlerini yeniden kazandırılır.

Diş Estetiği Niçin Yapılır?                          

Diş estetiği nedir, gülüş tasarımı nedir konusu genelde diş tasarımı yaptırmak isteyen insanlar tarafından merak edilir. Diş hekimleri, hastanın istediği estetik görüntüyü elde edebilmek için ilk olarak hastadan geri dönüşüm bekler. Hastanın taleplerine göre ise onlar için en ideal gülüşe kavuşmaları için diş restorasyonu uygulaması yapar.

Gülüş tasarımında kişilerin ten rengi, yüz şekli, yaşı, dudakları, cinsiyeti, dişeti formu, çene ve ağız yapısı, dişlerin dizilimi gibi pek çok faktör göz önünde bulundurulur. Gülüş tasarımı tedavisinin en büyük amacı, hastalara en iyi gülüşü yeniden kazandırmaktır.

Hastalar gülüş tasarımı betimlemesinde zorlanırsa eğer, pek çok gülüş tasarımı yaptıran insanların fotoğraflarından yararlanabilir. Böylelikle daha önceden bir fikir elde edilerek de en güzel gülüşe sahip olabilirler. Dijital gülüş hesaplamaları sayesinde, hastalara gülüş tasarımı yaptırmadan önce dişlerinin nasıl olacağı gösterilir. Böylelikle en iyi gülüşe sahip olma şansı yakalanır.

Dijital gülüş hesaplamaları sonucundan memnun olmayan hastalar yine teknolojik ortamda diledikleri gibi dişlerin betimlemesini diş hekimlerine yapabilir. İşlemlerin hepsi tamamlandıktan sonra, hastanın onayı alınarak gülüş tasarımı işlemlerine başlanır. Başarılı bir gülüş tasarımı için birden fazla işlemin uygulanması gerekir.