ÜMİTKÖY (0312) 235 40 04 YOL TARİFİ AL

ÇUKURAMBAR (0312) 285 44 99 YOL TARİFİ AL

GÜLÜŞ ESTETİĞİ

ANA SAYFA > FAYDALI BİLGİLER

Gülüş estetiği hastalarımızın ağız bölgesini içeren; dudaklarımız, dişlerimiz ve diş etlerimizi kapsayan ve bunların birbirleriyle olan ilişkilerini kapsamlı bir şekilde analiz edip gerekli düzeltmelerin yapılması işlemidir.

Gülüş estetiğinde dudakların seviyesi, dişlerin dizimi, diş rengi ve büyüklükleri önemlidir. Gülüş estetiği bir kaç yöntemle yapılabilir. Gülüş estetiği için yapılacak olan dişlerin ve protezlerin büyüklükleri ve küçüklükleri dudak ile olan ilişkileri göz önünde bulundurularak işlem yapılmalıdır. Gülüş estetiğinde diş etleri üzerinde de işlem yapılabilir. İhtiyaç varsa diş etlerine lazerle şekillendirme işlemi uygulanabilir. Yalnız diş eti şekillendirmesi yapılırsa diş etleri iyileşmeden ölçü alınamaz. Diş etinin kendini iyileştirmesi ve istenilen estetiği elde etmek için sağlıklı işlem yapılmasını beklemek gereklidir.

Gülüş estetiği tasarımı yapılırken her zaman diş kesimine ihtiyaç duyulmamaktadır. Mümkün olduğunda beyazlatma işlemi ile de gülüş estetiği elde edilebilir. Bazen de kompozit laminalar ile gülüş estetiği tasarlanabilir.